Phenol_fx

XAUUSD Sprzedawca złota jest gotowy

Corto
OANDA:XAUUSD   Oro al contado/Dólar estadounidense
Ważne sygnały i strategie XAUUSD

📣Po otwarciu na poziomie 1926$ międzynarodowe ceny złota spadły do ​​1908$, następnie stale gwałtownie rosły do ​​1997$ i zamknęły się w tym tygodniu na poziomie 1980$.

📣Powodem gwałtownego wzrostu międzynarodowych cen złota w tym tygodniu jest narastający konflikt między Izraelem a Hamasem, który powoduje gwałtowny wzrost roli złota jako bezpiecznej przystani.

⭐Po tym, jak Hamas przypuścił straszliwy atak na Izrael 7 października, wielu przewidywało, że konflikt ten będzie jedynie ograniczonym konfliktem między Izraelem a Hamasem. Jednak argument ten stał się mniej przekonujący po straszliwej eksplozji, która miała miejsce 17 października w szpitalu al-Ahli w mieście Gaza, gdzie schroniło się wielu wysiedlonych Palestyńczyków.

⭐Jednak jeszcze przed tragedią w szpitalu al-Ahli skala ataków Hamasu i obecna rzeczywistość w Strefie Gazy zmieniały strategiczne kalkulacje zaangażowanych stron. Zmiany te stwarzają ryzyko wybuchu pełnowymiarowego konfliktu w regionie, a zwłaszcza ryzyka konfrontacji między Iranem a Izraelem.

⭐Jeśli dojdzie do konfrontacji między Izraelem a Iranem, nie mówiąc już o wojnie na pełną skalę na Bliskim Wschodzie, może to zdestabilizować region, zakłócić rynki światowe i wyrządzić ogromne szkody ludności cywilnej. , przyciągając siły amerykańskie, a być może nawet popychając Iran do zbroić swój potencjał nuklearny.

⭐Zatem konflikt Izrael-Hamas w dalszym ciągu niesie ze sobą wiele potencjalnych zagrożeń prowadzących do kompleksowej wojny w regionie, a zwłaszcza bezpośredniej konfrontacji Izraela z Iranem. Może to spowodować gwałtowny wzrost cen ropy naftowej, powodując, że gospodarka światowa stanie w obliczu ryzyka większej niestabilności i gwałtownego wzrostu inflacji w kontekście zacieśnienia polityki pieniężnej, przy którym prawie nie ma już miejsca. Dlatego złoto będzie nadal wspierane przez konflikt Izrael-Hamas.

⭐Jednak kupowanie złota jako geopolitycznej bezpiecznej przystani nigdy nie okazało się zrównoważone. Dlatego ceny złota będą narażone na ryzyko silnej przeceny, gdy konflikt Izrael-Hamas chwilowo ustąpi lub będzie się przedłużał bez rezultatów.

⭐Oprócz konfliktu Izrael-Hamas szczególną uwagę inwestorów przyciągną dane dotyczące PKB za trzeci kwartał w USA oraz wrześniowy indeks wydatków osobistych (PCE). Chociaż konflikt Izrael-Hamas może nadal mieć wpływ na ceny złota, jeśli liczby te ulegną nagłemu wzrostowi/spadkowi, będzie to nadal miało silny wpływ na ceny złota w przyszłym tygodniu.

💰 💰 💰Technicznie rzecz biorąc, patrząc na wykres techniczny w ramce D1, możemy zauważyć, że cena złota rosła w sposób ciągły od progu z 1810 r. do blisko okrągłego znaku oporu z 2000 r., sukcesywnie przełamując znaki oporu z lat 1885-1950-1985. W przyszłym tygodniu, jeśli sytuacja geopolityczna się uspokoi, złoto może ponownie wejść w cykl korekty.Plan handlowy na przyszły tydzień będzie uwzględniał fazę zakupów około 1925 r., fazę sprzedaży około 2010 r., przyjmując stop loss w wysokości 5 cen na każdą turę. . 💰 💰 💰

Channel FREE

t.me/+IveL0d73wWkzNzk1
Exención de responsabilidad

La información y las publicaciones que ofrecemos, no implican ni constituyen un asesoramiento financiero, ni de inversión, trading o cualquier otro tipo de consejo o recomendación emitida o respaldada por TradingView. Puede obtener información adicional en las Condiciones de uso.