W gronie tracących walut znalazły się dzisiaj m.in. rosyjski rubel, węgierski forint, norweska korona, czy też kanadyjski dolar. Tu wspólnym mianownikiem są obawy przed rewizją potencjalnych działań lokalnych banków centralnych w najbliższych miesiącach, a waluty tych krajów zyskiwały wcześniej pod scenariusz szybszej normalizacji polityki.

Ciekawy układ mamy na wykresie USDRUB. Potencjał do ruchu może być duży, jeżeli obawy przez Deltą będą się utrzymywać - to będzie negatywnie rzutować na rubla w kontekście możliwej rewizji spodziewanej ścieżki podwyżek stóp przez Bank Rosji i ewentualnej korekty na surowcach.

Uwagę zwraca naruszenie oporu przy 72,60. Potwierdzeniem scenariusza wybicia będzie pokonanie szczytu sprzed kilku dni w okolicach 73,30.


Niniejszy komentarz został przygotowany w Wydziale Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie, jest publikacją handlową w rozumieniu przepisów Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. i nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Dom Maklerski BOŚ SA nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Domu Maklerskiego BOŚ SA jest zabronione.

77 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Fundamental AnalysisTrend Analysis

También en:

Exención de responsabilidad